Ustawić fotelik przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

      Możliwość komentowania Ustawić fotelik przodem czy tyłem do kierunku jazdy? została wyłączona

fotelik samochodowy

Każda mama niejednokrotnie myślała nad tym jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Jednym z problemów jest to czy nasz szkrab powinien poruszać się w foteliku samochodowym przodem czy tyłem do kierunku ruchu. Wskazane jest aby wszystkie maluchy jeździły tyłem do kierunku jazdy poczynając od ich pierwszej jazdy do mieszkania ze kliniki. Wszystkie niemowlęta powinny podróżować w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy dopóki nie będą miały przynajmniej 2 lata lub, w innym wypadku, aż osiągną najwyższą dopuszczalną wagę lub wysokość dopuszczalną przez wytwórcę fotelika.

Ogólnie wyróżniamy trzy modele fotelików samochodowych: te montowane wyłącznie tyłem do kierunku jazdy, te które jesteśmy w stanie wieźć zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy, oraz foteliki  3-w-1. Jeśli maluch osiągnie najwyższą wagę lub wzrost dopuszczalny przez producenta naszego siedziska przeznaczonego do ustawiania wyłącznie tyłem do kierunku jazdy, powinny jeździć przodem do kierunku jazdy lub w foteliku 3-w-1.

Foteliki samochodowe zamienne zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy.

Taki wariant siedziska może być używany jako fotelik samochodowy dla niemowląt, a później gdy dziecko urośnie “przekształcone” na fotelik przystosowane do ustawiania przodem do kierunku jazdy. Oznacza to, że mamy wielozadaniowy fotelik, z którego nasza pociecha może korzystać przez wiele lat.
Są one wyposażone w są 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które są zapinane w linii ramion, bioder oraz między nogami.
Powinny być wykorzystywane wyłącznie do podróżowania (nie spania, karmienia, lub jakiejkolwiek innej czynności na zewnątrz pojazdu).