Kupujemy używany wózek dziecięcy

      Możliwość komentowania Kupujemy używany wózek dziecięcy została wyłączona

wózek dziecięcy

W dzisiejszych warunkach życia, wózek dziecięcy jest tym co istotnie poprawi życie każdego rodzica. Niestety jednak to udogodnienie jest dosyć drogie. Nie każdego stać na zakup nowiutkiego wózka w markowym sklepie, tak więc warto rozejrzeć się za sprzętem z drugiej ręki ale w niezłym stanie.

Zdarza się jednak popełnić kilka błędów. W pierwszej kolejności musimy wiedzieć jakiego rodzaju wózka szukamy. Wyróżniamy m.in. wózki w których możemy w stanie przewozić więcej niż jedno dziecko, wózki parasolki, wózki 2w1 czy też wózki przystosowane do aktywności fizycznej, np. biegania.

Poszukując używanego wózka dobrze jest wypytać o opinie bliskich. Mogą oni polecić swoich przyjaciół, którzy akurat posiadają już niepotrzebny wózek dziecięcy. Kupno używanego wózka od poleconych osób może być znacznie bezpieczniejsze niż zakup np. na aukcjach internetowych.

Jeśli tylko możemy, należy wnikliwie skontrolować stan wózka, każdej jego części, ramy, kół, siedziska. Spróbuj go także złożyć i, co najistotniejsze, obejrzyj hamulce. Warto mieć ze sobą kogoś z doświadczeniem używania wózka. Będzie wiedział na co zwrócić uwagę.

Co najważniejsze nie ma co się spieszyć z decyzją pozyskania konkretnego wózka dziecięcego. Jeżeli przeznaczysz na to trochę więcej czasu możesz znaleźć wózek w lepszym stanie i tańszy.